Lokalizator

Nowości - GIS-NET.PL
Drukuj Email

Studia Podyplomowe na UW - nowa oferta!
Nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu Wrocławskiego jest odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy.

Od lutego 2012 Uniwersytet Wrocławski rozpoczyna nabór na STUDIA PODYPLOMOWE pt. "GIS i modelowanie przepływu wód podziemnych".  Studia w części finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczególnie zapraszamy osoby 45 +. Opisy kierunków, szczegóły dotyczące rekrutacji oraz informacje o projekcie dostępne na stronie www.nowaoferta.uni.wroc.pl


 
Drukuj Email
Wtorek, 25 Październik 2011 08:00

GIS Day w IMGW PIB

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym seminarium naukowym poświęconemu zastosowaniom technik GIS w meteorologii, klimatologii, hydrologii oraz gospodarce wodnej w ramach obchodzonego w dniu 16 listopada br. Światowego Dnia GIS (GIS Day). Więcej informacji na stronach Organizatora

.

 
Drukuj Email

Rekrutacja na Studia Podyplomowe UNIGIS

1 października 2011 r. rozpoczęła się rekrutacja na dwuletnie Studia Podyplomowe Systemy Informacji Geograficznej UNIGIS. Rekrutacja potrwa do 31 grudnia 2011 r. Zapraszamy!

Studia odbywają się w trybie nauki na odległość z wykorzystaniem Internetu. Są prowadzone w ramach międzynarodowej sieci UNIGIS International Association w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ we współpracy z Centrum Geoinformatyki Uniwersytetu w Salzburgu
 
Drukuj Email

Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon 2011

W imieniu Organizatorów mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji konferencji Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon poświęconej Systemom Informacji Geograficznej. Konferencja zakresem tematycznym obejmuje systemy lokalizacyjne i radiolokację, WebGIS, Web-mapping, mobilny GIS, nawigację w lotnictwie i kosmosie, a także systemy nawigacji satelitarnej GPS i urządzenia nawigacyjne – nie zamykamy się na potrzeby rynku, który podąża ku coraz bardziej innowacyjnym formom informacji geograficznej.

 

Więcej…
 
Drukuj Email

Targi wiedzy w Kielcach!

W dniach 13-14 października 2011 w halach wystawienniczych Targów Kielce odbędzie się „GIS Meeting – Targi wiedzy i rozwiązań geoinformacyjnych”. Jest to spotkanie osób, które nie dyskutują już o tym CZY warto wdrażać GIS tylko JAK to zrobić skutecznie i efektywnie aby spełnić wymogi prawa i osiągnąć maksymalne korzyści. Serwis GIS-NET jako patron medialny serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w konferencji!

 
Drukuj Email

Szkolenia GIS – najlepszy start w nową technologię.

Porzekadło mówi, że „nie ma lepszego nauczyciela jak doświadczenie”, ale inne przestrzega, aby wiedzę zdobywać „poprzez szkolenia, a nie na błędach”.  Najlepszym kompromisem jest uczenie się poprzez współpracę z doświadczonymi osobami.  W trakcie szkoleń doświadczenie prowadzącego łatwo poznać: słaby nauczyciel mówi wszystko co wie, średni realizuje program, dobry mówi dokładnie to czego potrzebuje uczeń, otwiera wyobraźnie i wpływa na świadomość. Aby pozwolić sobie na tę najwyższą jakość szkoleń instruktor prowadzący zajęcia musi być doświadczonym fachowcem, gotowym by odpowiedzieć na zaskakujące pytania ucznia i rozwiązać w praktyce techniczne zadania. W SmallGIS nie ma etatowych instruktorów GIS - szkolenia prowadzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem: programiści, analitycy i specjaliści GIS, którzy zrealizowali wiele projektów. Między instruktorami a uczniami często tworzy się długotrwała więź, pozwalająca korzystać z konsultacji technicznych na długo po zakończeniu szkolenia. Z tej formy wsparcia po szkoleniach korzystało wiele osób w chwili powstania barier w realizacji ich własnych projektów.

Więcej…
 
Drukuj Email
Konkurs – „SprintMAP – ergonomia zastosowań”

W dniach 9-10 lipca 2011 odbyło się pierwsze spotkanie plenerowe GIS NIGHT w Radoszycach (Bieszczady). Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów oraz zajęć praktycznych, z zakresu GIS, teledetekcji satelitarne i technologii GNSS oraz wymienić się wzajemnymi spostrzeżeniami. Podczas imprezy ogłoszony został konkurs na najlepszą pracę z użyciem narzędzi SprintMAP lub zobrazowań satelitarnych.

Proponowane jest kilka obszarów tematycznych prac konkursowych:

  • Planowanie przestrzenne
  • Środowisko przyrodnicze
  • Teledetekcja.
  • Zastosowania interdyscyplinarne

Konkurs ma na celu wyłonić nie tylko pomysły na zastosowanie ale również oryginalność metodyki – w szczególności metodyki oceny ergonomii i ekonomii użycia rozwiązań GIS.

Dla autorów trzech najlepszych prac zostaną ufundowane nagrody pieniężne.

Zasady i regulamin udziału w konkursie oraz szczegółowe podsumowanie spotkania można znaleźć na www.gisnight.pl.

 
Drukuj Email

GIS Night

W dniach 9-10 lipca, w Bieszczadach (Radoszyce, gmina Komańcza) odbędzie się pierwsze spotkanie plenerowe pod hasłem "GIS Night", organizowane przez firmę SmallGIS.

Tematyka spotkania obejmować będzie m.in. architekturę oprogramowania ArcGIS i jego rozszerzenia, Państwowe Rejestry Danych Przestrzennych, standardy GIS, certyfikat ECDL GIS, dostęp do zobrazowań satelitarnych w Polsce. W trakcie spotkania ogłoszony zostanie konkurs na najlepszą pracę z użyciem narzędzi SprintMAP.
Udział w GIS Night jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.gisnight.pl

GIS-NET objął imprezę patronatem medialnym.
Zapraszamy do udziału!

Źródło: www.gisnight.pl

 
Drukuj Email

Akademia GIS

W czwartek 12 maja 2011 roku w siedzibie śląskich organizacji urbanistycznych w Katowicach (Południowa Okręgowa Izba Urbanistów i Towarzystwo Urbanistów Polskich) odbyły się inauguracyjne zajęcia kursu pilotażowego Akademii GIS dla Urbanistów.

 
Drukuj Email

GIS - Teledetekcja Środowiska

w dniach 13-17 czerwca 2011 r. odbędą się w Poznaniu warsztaty z zakresu teledetekcji środowiska dla pracowników ośrodków geograficznych w Polsce. Podstawowym celem warsztatów geograficznych będzie zapoznanie uczestników z najnowszymi metodami badań oceny stanu aktualnego, przekształceń i ochrony środowiska geograficznego. Trzecia edycja warsztatów, zgodnie z wypowiedziami ankietowymi uczestników ubiegłych warsztatów GIS – platforma integracyjna geografii oraz GIS – Woda w środowisku jest poświęcona problematyce teledetekcyjnej w środowisku geograficznym przy wykorzystaniu możliwości jakie dostarczają systemy geoinformacyjne. Organizacji Warsztatów Geograficznych podjęła się Pracownia Analiz Geoinformacyjnych Instytutu Geoekologii i Geoinformacji UAM w Poznaniu przy współudziale Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich oraz firmy GEOSYSTEMS Polska Sp. z o.o.

 

Pobierz program warsztatów

 
Drukuj Email

KlimSAT

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Klimatologii Satelitarnej, które odbędą się w dniach 3-4 czerwca w Krakowie. Organizatorami warsztatów jest Centrum Badań Kosmicznych oraz Uniwersytet Jagielloński. Więcej informacji na stronach Organizatorów.

 
Drukuj Email

WorldView-3 !!!

WV3

DigitalGlobe we współpracy z Lockheed Martin planuje do końca 2014 r. umieszczenie na orbicie okołoziemskiej kolejnego satelity z serii WV. Sensor WV-3 ma rejestrować powierzchnie Ziemi z rozdzielczością terenową 0,33 m oraz podobnie jak WV-2 aż w 8 kanałach spektralnych.

 

Źródło: DigitalGlobe, News Room
 
Drukuj Email

Geomatyka w Lasach Państwowych

Geomatyka_OkladkaPublikacja "Geomatyka w Lasach Państwowych" została wydana na początku 2011 r. przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych z przeznaczeniem do użytku wewnętrznego w jednostkach organizacyjnych PGL LP i nie jest przeznaczona do sprzedaży komercyjnej. Publikację można pobrać za DARMO W WESJI ELEKTRONICZNEJ.

Podobnie jak jej poprzedniczka, jest to praca zbiorowa: Dwadzieścia rozdziałów napisanych zostało przez 24 autorów, którzy reprezentują świat leśnej geomatyki i wywodzą się z jednostek Lasów Państwowych, instytucji naukowych oraz firm komercyjnych związanych z Lasami Państwowymi.

Ponieważ publikacja w założeniach nosić ma charakter podręcznika pogłębiającego wiedzę geomatyczną pracowników LP, na jej treść składa się omówienie teoretycznych podstaw wszystkich dziedzin geomatyki, które znajdują się w kręgu zainteresowania leśnictwa w Polsce. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera pokaźny spis związanej tematycznie literatury oraz indeks wyrazów kluczowych kojarzących się z zawartością treści.

 

 

 
Drukuj Email

Tsunami z WV2

Satelita WorldView-2 zarejestrował skutki katastrofy jaka miała miejsce u wybrzeży Japonii w wyniku trzęsienia ziemi oraz niszczącej fali tsunami. Seria obrazów dostępna jest w GALERIA ZDJĘĆ FLICKR

 
Drukuj Email

GIS W PRAKTYCE - XVII edycja seminarium

16 marca 2011 r. odbędzie się XVII edycja seminarium z cyklu "GIS W PRAKTYCE". Tym razem tematyka obejmować będzie zagadnienia związane z interaktywnymi systemami mapowymi oraz przestrzennymi mapami cyfrowymi. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora - Centrum Promocji Informatyki. GIS-NET objął seminarium Patronatem Medialnym

Użytkownicy rejestrujący się przez portal GN otrzymują 5% RABAT.

Zarejestruj się!

 

Zapraszamy do uczestnictwa w seminarium!

 
Drukuj Email

Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo - seminarium

GIS-NET jako Patron Medialny zaprasza do uczestnictwa w XVII seminairum z cyklu "Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo - Praktyczne zastosowanie narzędzi informatycznych (w tym GIS) w Zarządzaniu Kryzysowym". Seminarium odbędzie się 25 stycznia 2011 r. w Warszawie. Więcej informacji na stronach Orgnizatora - Centrum Promocji Informatyki

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Redakcja GN

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>