Lokalizator

Nowości - GIS-NET.PL
Drukuj Email

Quantum GIS  i GRASS - warsztaty

W dniach 27-29 października w Krakowie odbędą się warsztaty wolnego oprogramowania. Wszystkich zainteresowanych zapraszmy do udziału. Więcej informacji na stronacyh organizatora

 
Drukuj Email

Program KadTech

logoKadTechProgram KadTech Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i wysoko wykwalifikowanymi specjalistami ze strefy naukowo-badawczej. Program adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw realizujących projekty polegające na opracowaniu i/lub wdrożeniu innowacji technologicznej opartej na komercyjnym wykorzystaniu wyników badań.

 
Drukuj Email

Regionalny System Udostępniania Informacji o Lasach i Stanie ich Ochrony

zg_bRegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze uruchomiła portal mapowy oraz serwis WMS udostępniający informacje o lasach oraz ich stanie ochrony.

Jest to druga  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w kraju udostępniająca zasobu mapowe i informację o lasach za pomocą usług sieciowych WMS i portalu mapowego. Na uwagę zasługuje olbrzymia ilość detalicznej informacji o lasach i formach ich ochrony. Informację zgrupowano w trzech kategoriach: Leśna Mapa Numeryczna (LMN), Lasy o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych i Kulturowych oraz Formy Ochrony Przyrody. W kategorii LMN zawarto sporą część informacji tzw. opisu taksacyjnego wydzieleń i drzewostanu.

Całość Serwisu złożona z systemu integracji i  zarządzania danymi na poziomie RDLP oraz mechanizmy aktualizacji danych w serwisach internetowych opracowała i  wdrożyła firma SmallGIS z Krakowa.

 
Drukuj Email
Ashtech MobileMapper 100!!
 
mm100Firma Ashtech zaprezentowała nowy ręczny odbiornik GPS/GLONASS do zastosowań GIS. Jest to w tym momencie zdecydowanie najbardziej zaawansowany odbiornik na rynku oferujący między innymi:
- 45 kanałów - GPS, GLONASS, L1 C/A, SBAS: WAAS,EGNOS, MSAS
- Zaawansowana technologia wyznaczania pozycji BLADE TM
- Dokładności submetrowe, decymetrowe i centymetrowe w zależności od trybu pracy
- Współpraca z sieciami RTK: VRS, FKP, MAC
- Wbudowany modem GPRS/EDGE
- Procesor Marwel 806 MHz
 
Odbiornik wkrótce dostępny będzie w GEOSKLEPIE
 
Drukuj Email

SprintMAP.TBD już w 6 województwach!

 

SprintMAP.TBD_2_264x60Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w lipcu 2010 niezależnie udzieliły  zamówienia na dostawę licencji na oprogramowanie specjalistyczne SprintMAP.TBD Professional do zarządzania i kontroli TBD w Wojewódzkim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. W obydwu przypadkach zamówienie obejmowało dostawę 2 licencji oprogramowania wraz z roczną opieką techniczną a w przypadku województwa dolnośląskiego również urządzenia do kontroli terenowej TBD, umożliwiającego kontrole poprawności tematycznej, dokładności położenia i kompletności zbioru.

SprintMAP.TBD. Professional działa w oparciu o technologię ESRI w systemach klasy Enterprise lub Desktop i ma opinię najskuteczniejszego i najbardziej ergonomicznego pakietu do obsługi Topograficznej Bazy Danych.

Przetarg odbywał się w procedurze „z wolnej ręki”. Zamówienie zrealizowała firma SmallGIS z Krakowa - producent i jedyny dystrybutor oprogramowania.

 
Drukuj Email

World Cup 2010 z orbity!

fifa

Firma DigitalGlobe zarejestrowała unikatową kolekcję wszystkich 10 stadjonów na których rozgrywane są mistrzostwa świata FIFA World Cup 2010! Stadiony te to nowe obiekty takie jak Greenpoint Stadion w Kapsztadzie, King Senzangakhona Stadium w Durbanie. Największe wrażenie robi "Piłkarskie Miasto" w Johannesburg. Gruntownie modernizowany obiekt z nowym projektem zainspirowanym przez tradycyjną afrykańską kulturę. Mistrzostwa Świata w RPA 2010 rozgrywane są w 9 miastach. Dwa obiekty znajduja się w Johannesburgu, wspomniany Soccer City oraz Ellis Park. ZAPRASZAMY DO GALERII

 
Drukuj Email

Urban Atlas Europa!

Zapraszamy do sekcji serwery z mapami, gdzie znajdą Państwo zbiór danych wektorowych dotyczących stref funkcjonalnych obszarów miejskich dla największych miastach w Europie. Dane opracowano w ramach programu GMES - Urban Atlas i zarządzane są przez Europejską Agencję Środowiska

 
Drukuj Email

WMS nowości

Zapoznaj się z listą najnowszych serwisów WMS !

 
Drukuj Email

WMS z GDOŚ

 

Gdos

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uruchomiła serwis WMS, który udostępnia bezpłatnie informacje o obszarach Natura 2000, Parkach Narodowych, Rezerwatach Przyrody, Obszarach Ochronnych Siedlisk i Ptaków. Zobacz adres serwisu w sekcji Lista Serwisów WMS w kategorii Ochrona Środowiska! Polecamy

 
Drukuj Email

Eksperyment przez Facebook!

Centrum Promocji Informatyki po raz pierwszy organizuje IV Forum Marketingu Internetowego przy wykorzystaniu popularnych portali społecznościowych Facebook oraz Goldenline. Zachęcamy do uczestnictwa w eksperymencie!

 
Drukuj Email

Grupa GMES dla powodzi!

Na prośbę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Grupa GMES z Centrum Badań Kosmicznych we współpracy z innymi instytuacjami (PIAP, PIG, IMGW) opracowała mapy likwidacji rozlewisk powodziowych na wybranych terenach, które zostały objęte powodzią w maju i czerwcu br.
 
Drukuj Email

Generowanie ortofotomapy przez internet!

Zygmut Paszott z Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jest autorem aplikacji webowej umożliwiającej przeprowadzenie ortorektyfikacji zobrazowań lotniczych przez internet. Więcej informacji w sekcji artykuły techniczne

 
Drukuj Email

Analiza rozprzestrzeniania się plamy oleju w Zatoce Meksykańskiej

worldview-2-oil-slick-cleanup_c

W maju 2010 r. firma DigitalGobe przeprowadziła serię analiz (analiza I, analiza II, analiza III) na zobrazowaniach satelitarnych rozprzestrzeniania się plamy oleju w związku z katastrofą ekologiczną na platformie wiertniczej BP "Deepwater Horizon" w Zatoce Meksykańskiej jaka miała miejsce w dniu 20 kwietnia br.

 

 
Drukuj Email

Pierwszy polski satelita!

Oficjalna strona Konsorcjum BRITE

W ramach międzynarodowego projektu BRITE (BRIght Target Explorer Constellation) polscy naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych oraz Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika zbudują pierwszego polskiego nanosatelitę i przyczynią się do jeszcze lepszego poznania i zrozumienia wewnętrznej budowy największych gwiazd naszej galaktyki

 

 
Drukuj Email

Powódz okiem satelity!

 

cbk_logo_malePo raz pierwszy w Polsce do walki z powodzią wykorzystano wysoko-rozdzielcze radarowe zobrazowania powierzchni Ziemi wykonane przez satelity. Na prośbę Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej powstał ad hoc zespół wsparcia satelitarnego GMES przy Centrum Badań Kosmicznych PAN. Opracowania obszarów zalanych nad Wisłą i Odrą, powstały dzięki europejskiemu programowi SAFER, z którego pochodzą dane. Pozwalają one na znaczne skrócenie czasu i zoptymalizowanie decyzji sztabów kryzysowych i instytucji biorących udział w akcji przeciwpowodziowej. 

Pobierz materiał


 
Drukuj Email

Car-to-graph

Spółka Emapa stworzyła autorską technologię zbierania i weryfikacji danych mapowych w terenie, gwarantującą najwyższą precyzję oraz aktualność oferowanych map cyfrowych. Więcej informacji o technologii zamieszczono w artykule

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>