Lokalizator

Nowości - GIS-NET.PL
Drukuj Email

Katastrofa Smoleńska na zobrazowaniach satelitarnych!

DigitalGlobe zaprezentowało zdjęcie satelitarne z miejsca katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego wykonane 12.04.2010 w poniedziałek. Materiał prawdopodobnie będzie wykorzystany w śledztwie.


Poprawiony: Piątek, 14 Maj 2010 13:29
 
Drukuj Email

LIDAR wykorzystywany do pomiaru rozprzestrzeniania się pyłu wulkanicznego nad Europą

University of Manchester zarejestrowało występowania pyłu za pomocą Aerosol LIDAR. Dane dotyczące tych pomiarów można znaleźć na stronie internetowej Brytyjskiego Urzędu Meteorologicznego – MET


 
Drukuj Email

Obserwacja chmury pyłu wulkanicznego i ruch lotniczy on-line!

Wszystkim zainteresowanym rozprzestrzenianiem się chmury pyłu wulkanicznego i jego wpływem na ruch lotniczy polecamy strone Radarvirtuel. Znajduje się tam zarówno zasięg chmury jak i obecny stan ruchu lotniczego. Aktualizacja danych odbywa się automatycznie.


 
Drukuj Email

Kurs teledetekcji radarowej...

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych (CBK) Polskiej Akademii Nauk organizuje kurs teledetekcji radarowej, który odbędzie się w dniach 6-10 września br. w Warszawie

Poprawiony: Poniedziałek, 10 Maj 2010 15:28
 
Drukuj Email

Czym jest GMES?

Zapraszmy do nowej sekcji GMES, która została właśnie opublikowana na łamach naszego serwisu. Znajdziecie tam pełen zakres informacji odnośnie tego czym jest GMES, kto uczestniczy w jego budowaniu oraz jakie projekty w ramach tego programu są realizowane!

Poprawiony: Piątek, 23 Kwiecień 2010 07:56
 
Drukuj Email

Space Days ! Giełda kooperacji - bezpłatny udział

W dniach 12-14 maja 2010 r. w Atenach odbędzie się konferencja oraz giełda kooperacji, której celem będzie odkrycie nowych możliwości współpracy biznesowej i badawczej w europejskim sektorze kosmicznym. Wydarzenie organizuje grecka organizacja Praxi, będąca członkiem sieci  Enterprise Europe Network.

Więcej informacji na stronach organizatora

 
Drukuj Email

Polecane strony!

Serwis GIS-Net został wzbogacony o sekcje "Polecane strony'. Znajdują się tam odnośniki do ciekawych stron internetowych zawierających m.in. TB dany geoprzestrznnych, informacje o uczelniach z profilem GIS, Teledetekcja i Geodezja w kraju i zagranicą czy linki do branżowych organizacji. Zachęcamy do zapoznani się z unikalną kolekcją linków!

 
Drukuj Email
Patronat medialny!

GIS-Net objął patronat medialny nad konferencją pt. GEOINFORMACJA W ZARZĄDZANIU ŚRODOWISKIEM, która odbędzie się w dniu 21 kwietnia w Warszawie. Pierwszych 10 osób zapraszamy do BEZPŁATNEGO UDZIAŁU!

Więcej informacji w sekcji wydarzenia oraz na stronie organizatoraPoprawiony: Poniedziałek, 15 Marzec 2010 09:57
 
Drukuj Email

GeoSklep!

Redakcja GIS-Net ma przyjemność poinformować, iż w marcu br. oddaliśmy do Państwa dyspozycji internetowy GeoSklep. Mogą Państwo w nim nabyć zarówno dane geoprzestrzenne, oprogramowanie i odbiorniki GPS, oprogramowanie GIS czy publikacje dotyczące tematyki systemów informacji geograficznej oraz teledetekcji.

Zapraszamy do GeoSklepu i życzymy udanych zakupów!!

Poprawiony: Piątek, 22 Kwiecień 2016 14:05
 
Drukuj Email

Warsztaty w ESA...

W kwietniu Europejska Agencja Kosmiczna organizuje w swojej siedzibie we Frascati warsztaty poświęcone rozwojowi wysoko rozdzielczych zobrazowań satelitarnych pochodzących z satelitów geostacjonarnych. Więcej informacji  czytaj w sekcji pozostałe wydarzenia

Poprawiony: Poniedziałek, 08 Marzec 2010 15:03
 
Drukuj Email

Serwis GPS!

Twój GPS odmówił właśnie posłuszeństa? Nie dokonuje pomiaru z satysfakcjonującą Cię precyzją? GIS-Net właśnie udostępnił serwis, który umożliwi szybką oraz profesjonalną naprawę Twojego sprzętu! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Poprawiony: Piątek, 22 Kwiecień 2016 14:06
 
Drukuj Email

Lista serwisów WMS !

Zapoznaj się z unikalną listą najpopularniejszych polskich oraz zagranicznych serwisów WMS, która została opublikowana na łamach GIS-Net w sekcji Serwisy WMS 

Poprawiony: Piątek, 05 Marzec 2010 15:55
 
Drukuj Email

Partnerstwo DigitalGlobe i SmallGIS! 

   

GlobalAliance_b

SmallGIS jest pierwszą w Polsce firmą, która wzięła udział w programie WordView Global Alliance. Jako partner European Space Imaging oraz DigitalGlobe, dostarcza na rynek polski zobrazowania z konstelacji 3 satelitów VHR (Very High Resolution) WorldView-2, WorldView-1, QuickBird oraz produkty pochodne powstałe na bazie tych danych (ortofotomapy, DEM, budynki 3D itp.).

Udział w programie partnerskim zapewnia firmie SmallGIS priorytetowy dostęp do materiałów oraz nowości technologicznych. W firmie podjęte zostały również prace badawcze nad nowymi zastosowaniami technologii satelitarnych.

Poprawiony: Piątek, 19 Luty 2010 10:53
 
Drukuj Email

Pierwszy w Polsce serwis WMS dla Lasów Państwowych

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie we współpracy z firmą SmallGIS na podstawie materiałów źródłowych z Nadleśnictw przygotowała „Mapę lasów o szczególnych walorach przyrodniczych (HCVF)”, która została opublikowana w internetowym serwisie mapowym na stronie http://s.gis-net.pl/rdlp_krakow/.

 

Serwis mapowy zawiera również informację na temat form ochrony przyrody w postaci warstw informacyjnych mapy numerycznej oraz zintegrowane i przetworzone warstwy numeryczne LMN z Nadleśnictw.

 

Źródło: http://krakow.lasy.gov.pl

Poprawiony: Piątek, 19 Luty 2010 10:55
 
Drukuj Email

GIS Day 2009 w Krakowie 

 

W tym roku w Krakowie po raz pierwszy podjęto się wspólnego organizowania GIS DAY w krakowskim środowisku akademickim.

Pomysł ten został przedstawiony w czasie zeszłorocznych obchodów Dnia GIS na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na Wydziale Leśnym. Pozytywnie na tą ideę odpowiedzieli pracownicy i władze zainteresowanych wydziałów i instytutów dwóch uczelni krakowskich: Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspólna organizacja Dnia GIS w Krakowie na pewno pozwoli zapewnić zarówno wszystkim krakowskim studentom, jak i przedstawicielom firm i innych instytucji okazję do spotkania w jednym miejscu i czasie wokół tematyki GIS.

 

Tegoroczny GIS Day w Krakowie:

18 listopada 2009, Kampus 600-lecia Odnowienia UJ
Gronostajowa 7, Kraków

 

Źródło: http://www.gis.geo.uj.edu.pl

 

Poprawiony: Piątek, 19 Luty 2010 10:54
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>