Lokalizator

Drukuj Email

Globema wykona aktualizację i rozbudowę systemu paszportyzacji sieci w Netii

Po przejęciu przez Netię w sierpniu 2011 roku spółek Telefonia Dialog i Crowley Data Poland firma zdecydowała się na utrzymanie systemu paszportyzacji sieci na platformie Smallworld, wdrożonego przez Globemę w 2000 roku. Równocześnie została podjęta decyzja o aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji (4.3). Jest to kolejny etap wieloletniej współpracy Globemy z jednym z wiodących dostawców usług telefonii stacjonarnej oraz Internetu stacjonarnego i mobilnego na rynku Polskim.

 

Globema wykona migrację wykorzystywanych przez Netię systemów NIS oraz Netgraph na najnowszą wersję oprogramowania GE Smallworld. Systemy zostaną połączone w jeden spójny system paszportyzacji. Dane o sieci będą dostępne również przez scaloną aplikację webową NIS.Web. Dodatkowym elementem projektu jest optymalizacja interfejsu systemu paszportyzacji z systemem CRM, dzięki czemu procesy związane z usługami będą wykonywane szybciej. W nowej wersji systemu dostępne będą również produkty Globemy: Physical Route Manager i Optical Path Scheme wspierające zarządzanie siecią światłowodową.

Główne korzyści z takiego wdrożenia to poprawa efektywności, redukcja kosztów, atrakcyjniejsza oferta i wzrost satysfakcji klientów z usług Netii.

 

O Netii

Netia SA to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telefonii stacjonarnej oraz internetu stacjonarnego i mobilnego. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Sieć szkieletowa (rdzeniowa) Netii liczy ponad 5 tys. km i łączy wszystkie największe miasta w Polsce oraz krajowe i międzynarodowe punkty styku sieci, zapewniając dostęp do Internetu 5% polskich użytkowników. Pod koniec sierpnia 2011 Netia zawarła umowy nabycia (sfinalizowane w grudniu) firm: Crowley Data Poland oraz Telefonia Dialog, umacniając swoją pozycję we wszystkich głównych segmentach rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Netia zapewnia na chwile obecną siec NGA (łącza o prędkościach wyższych niż maksymalne dla ADSL2+, czyli 25 Mbps i więcej) w ponad milionie lokali i adresów, stając się pod tym względem jednym z rynkowych liderów.

 

O Globemie

Głównymi produktami Globemy są specjalizowane, branżowe systemy zarządzania zasobami przestrzennymi przedsiębiorstw sieciowych, budowane na platformie GE Smallworld, a także systemy wsparcia realizacji zadań terenowych oraz technologie lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym. Rozwiązania Globemy obejmują prowadzenie inwentaryzacji sieci, projektowanie jej rozwoju, wsparcie eksploatacji, obsługę awarii oraz zarządzanie służbami mobilnymi. Firma posiada własną jednostkę badawczo-rozwojową CRO (Centrum Rozwoju Oprogramowania) w siedzibie głównej w Warszawie, a także oddziały w Rumunii, Czechach i Stanach Zjednoczonych.